Nogi

Bielizna przeciwżylakowa – dla kogo?

Bielizna kompresyjna Pończochy uciskowe

Bielizna przeciwżylakowa to specyficzny rodzaj odzieży medycznej, przeznaczony praktycznie dla każdego. Są jednak grupy osób, które w szczególności powinny zainteresować się tą metodą profilaktyki i leczenia. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czy należysz do którejś z tych grup!

Sportowcy

Sportowcy to grupa narażona na częste urazy i kontuzje, po co więc im bielizna przeciwżylakowa? Ma ona właściwości kompresyjne, dzięki którym tkanki są optymalnie uciśnięte, co sprzyja ich lepszemu dokrwieniu i dotlenieniu. Sprawia to, że mięśnie sportowców są zdecydowanie mniej narażone na kontuzje, jeśli w czasie treningów stosują bieliznę tego typu. Ponadto, opaski uciskowe wspomagają rekonwalescencję nabytych kontuzji, przyspieszając proces gojenia i powrotu na treningi.

Kobiety w ciąży

Noszenie na sobie dodatkowych kilogramów sprzyja puchnięciu nóg, a także powstawaniu żylaków. Jeśli chcesz temu skutecznie przeciwdziałać, postaw na bieliznę przeciwżylakową. Pomoże pozbyć się tych uciążliwych dolegliwości, a również będzie zapobiegać powstawaniu kolejnych.

Podróżnicy

Jeśli często podróżujesz, niezależnie czy dla przyjemności, czy w ramach pracy, na pewno nieraz miałeś problem z uczuciem tak zwanych ciężkich nóg. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – bielizna przeciwżylakowa poradzi sobie również i z tą dolegliwością! Ucisk nóg wspomaga krążenie krwi w obrębie ich tkanek, dzięki czemu za każdym razem, gdy założysz bieliznę uciskającą w postaci, na przykład skarpet kompresyjnych, nie będziesz musiał się przejmować, że po podróży Twoje stopy będą opuchnięte i ciężkie.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza szeroką ofertą bielizny przeciwżylakowej. Znajdziecie w niej produkty tylko od sprawdzonych i zaufanych producentów, którzy stawiają na wysoką jakość i estetykę wykonania. Jeśli nie wiecie, jaki typ lub rozmiar będzie dla Was najlepszy, koniecznie skontaktujcie się z nami – chętnie pomożemy. Nasze wyroby skierowane są zarówno do kobiet, jak i mężczyzn.