Medyk

Czym jest kompresjoterapia?

Bielizna kompresyjna Odzież medyczna

Kompresjoterapia polega na stosowaniu bielizny kompresyjnej, takiej jak: skarpetki, podkolanówki, pończochy, rajstopy czy opaski o różnym stopniu ucisku. W przeciwieństwie do farmakoterapii, nie posiada praktycznie żadnych skutków ubocznych, więc w początkowych stadiach choroby, lekarze z reguły zalecają rozpocząć leczenie właśnie od niej.

Zdrowa kompresja poprawia krążenie, zmniejsza średnicę żył, poprawia wydolność zastawek żylnych odpowiedzialnych za przepływ krwi od nóg do serca i przeciwdziała zaleganiu krwi w istniejących już żylakach. Efekty leczenia tą metodą są natychmiastowe, bielizna kompresyjna przynosi ulgę zmęczonym nogom oraz zmniejsza poczucie ciężkości i zapobiega puchnięciu.

Krótka historia bielizny kompresyjnej

Bielizna kompresyjna jest tak samo wiekowa, jak same choroby nóg. Już hieroglify w egipskich piramidach wspominają o tej wspaniałej metodzie leczenia, jaką jest kompresjoterapia. Powrócił do niej Hipokrates, a później na kilkaset lat zapomniano o tej niezwykle skutecznej metodzie. Ponownie pojawiła się dopiero w XIX wieku. Na początku do ucisku nóg stosowano płócienne bandaże, dopiero później zaczęto pracować nad bardziej nowoczesnymi technologiami. Dzisiaj, kompresjoterapia przeżywa prawdziwy renesans i stanowi jedną z najważniejszych metod leczenia profilaktycznego, zalecaną przez lekarzy i innych specjalistów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą bielizny uciskowej, w której znajdziecie wysokiej jakości produkty dla kobiet i mężczyzn. Bieliznę kompresyjną, znajdującaą się na naszej stronie, sprowadzamy tylko od sprawdzonych i zaufanych producentów, dzięki czemu nasi klienci zawsze są zadowoleni z otrzymanej jakości. Nie daj się chorobie żylakowej – lecz lub przeciwdziałaj z najlepszymi produktami ze sklepu kompresyjni.pl!  Jeśli masz wątpliwości, jaki rodzaj lub rozmiar bielizny będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedny, koniecznie skontaktuj się z nami – z chęcią Ci pomożemy!