Rajstopy

Podstawowe rodzaje bielizny kompresyjnej

Bielizna kompresyjna

Bielizna kompresyjna to pierwszy i najważniejszy krok w kierunku leczenia i zapobiegania chorobom układu krążenia nóg, która dotyka coraz większa liczbę osób. Za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest przede wszystkim tryb życia, który w przypadku większości osób jest raczej siedzący. Podczas tej pozycji dochodzi do zaburzenia krążenia w kończynach dolnych, co zaczyna się objawiać uczuciem ciężkich i obolałych nóg, następnie puchnięciem, a w najgorszych przypadkach zaczynają pojawiać się żylaki z silnym obrzękiem. Po to właśnie powstała bielizna kompresyjna, by przeciwdziałać powstawaniu tego typu schorzeń. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie są podstawowe rodzaje bielizny uciskowej.

Rajstopy uciskowe

Przeznaczone na chłodniejsze pory roku, skierowane zarówno do Pań, jak i do Panów. Idealnie uciskają całą powierzchnię nóg, przynosząc im ukojenie i zapobiegając żylakom.

Pończochy uciskowe

Skierowane przede wszystkim dla Pań, które nawet w wyrobach medycznych chcą czuć się kobieco i atrakcyjnie. Rezultaty ich stosowania widać już po pierwszym dniu noszenia.

Podkolanówki

Najczęściej wybierany typ bielizny uciskowej, skierowanej do kobiet i mężczyzn. Przynoszą natychmiastową ulgę spuchniętym nogom oraz przeciwdziałają powstawaniu nowych żylaków, idealne do spodni i dłuższych sukienek, i spódniczek.

Skarpety uciskowe

Produkt zalecany przede wszystkim osobom, które często są w podróży dowolnym środkiem transportu, a także kobietom w ciąży, mierzącym się z noszeniem dodatkowych kilogramów na sobie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą bielizny uciskowej, w której znajdziecie każdy z wyżej wymienionych produktów. Wszystkie nasze wyroby sprowadzamy od zaufanych i sprawdzonych producentów, stawiających na wysoką jakość i estetykę wykonania. W naszym sklepie znajduje się odzież medyczna skierowana zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli masz problem z wybraniem rozmiaru lub rodzaju bielizny kompresyjnej, koniecznie się z nami skontaktuj – chętnie pomożemy.