Jak, Działa

Odzież kompresyjna dla sportowców

Bielizna kompresyjna Odzież medyczna

Sport i bycie fit to trend, który z roku na rok jest coraz bardziej popularny. Większa liczba osób zaczęła dbać o swoje zdrowie, w końcu to inwestycja w przyszłość. W związku z tym, na rynku zaczęło się pojawiać coraz więcej produktów przeznaczonych właśnie dla osób, które często uprawiają sport.

To dobrze, gdyż odpowiednio dobrana odzież, może przyczynić się nie tylko do zmniejszenia powstawania urazów, ale nawet do poprawy wyników w sporcie. Grupę tego typu wyrobów medycznych stanowi między innymi odzież kompresyjna, zwana również uciskową. O tym, jak działa i czy warto ją stosować, dowiecie się z dalszej części tego artykułu – czytajcie dalej!

Działanie odzieży kompresyjnej

Odzież uciskowa przylega ściśle do naszego ciała jak druga skóra. Dzięki delikatnej kompresji, która ściska tkanki mięśniowe, zwiększa się ich ukrwienie, a więc również dotlenienie jest dużo większe. Sprawia to, że możemy dużo efektywniej i intensywniej ćwiczyć, bez narażenia na bolesne kontuzje i urazy. Sportowcy, którzy regularnie używają opasek uciskowych podczas treningów, zauważalnie podnoszą swoje wyniki. Ponadto, odzież kompresyjna znacząco obniża liczbę docierających do mięśni nieprzyjemnych wstrząsów, które są głównym powodem wszelkich urazów i kontuzji. Odzież uciskowa pomaga również w rekonwalescencji doznanych urazów, przyspiesza regenerację mięśni i umożliwia szybszy powrót na treningi. Tego typu wyroby polecamy przede wszystkim rowerzystom, biegaczom, triatlonowcom.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, w skład której wchodzi odzież kompresyjna przeznaczona dla sportowców, ale nie tylko. Znajdziecie w niej produkty tylko od sprawdzonych i zaufanych producentów, stawiających na najwyższą jakość i skuteczność swoich wyrobów medycznych. Jeśli nie wiecie, jaki typ albo rozmiar tego rodzaju odzieży byłby dla Was najlepszy, koniecznie skontaktujcie się z nami – chętnie Wam pomożemy!